Moje cesta k Bachovkám

Jmenuji se Michaela Vohlídalová, je mi 41 let a pracuji od roku 2010 jako masérka v Obříství. V roce 2015 jsem začala studovat Aromaterapii v Institutu českých aromaterapeutů v Praze, kde jsem se během studia od spolužaček seznámila s "bachovkami", které již Bachovy esence používali ve své praxi. Velice mě tato terapie zaujala, ale sama pro sebe jsem si řekla, že nejprve dostuduji jedno a pak se posunu dále.

První zkušenost s Bachovkami

Skutečnost byla nakonec úplně jiná. Aromaterapii jsem sice již dostudovala, ale diplomovou práci ještě nemám dopsanou a přes to jsem se vrhla na studium bachovek. Přivedli mě k tomu rodinné události. Má 2,5 letá dcera byla hospitalizovaná v nemocnici a když jsme po týdnu přišli zpět domů, začala mít noční můry. Aromaterapie jí pomáhala, ale nechtěla se zaboha nechat mazat olejíčkem. Tak jsem se obrálila na jednu mou spolužačku z aromaterapie. Namíchala nám po konzultaci bachovky a my se cca po 3-5 dnech konečně opět všichni vyspali. Za mě to bylo jako zázrak. Utvrdila jsem se v tom, že toto chci také umět a pomáhat ostatním. Přihlásila jsem se na nejbližší termín studia. Po ukončení jsem začala praktikovat na sobě, své rodině a kamarádkách.

Nyní cítím, že jsem připravená se o své zkušenosti podělit a pomoci i ostatním, kteří řeší potíže s vyčerpání, depresemi, beznadějí, nízkým sebevědomím a dalčími jinými problémy.