Ozonový zábal

Varianty léčby celulitidy jsou určovány individuálně podle stadia a formy celulitidy, objemu zasaženého povrchu, stáří, patologie, individuálních rysů organismu (citlivost, bolest atd.). Obvykle terapie zahrnuje 10 až 20 aplikací, 1–3 za týden. Pozitivní výsledky léčby jsou pozorovány už po 3. – 5. aplikaci.

Podstatný rozdíl ozonolipolýzy (zničení tukové tkáně ozonem) od jiných forem lipolýzy (mechanické, elektrické, ultrazvukové, chemické) je spojení místního účinku podpory štěpení tuků a systémového detoxikačního a revitalizačního účinku. Ozon zvýší kyslíkový transport krve a oxidační potenciál organismu. Dochází ke stimulaci buněčných procesů, aktivuje lipidovou výměnu a spustí mechanismus přirozeného zpracování tuků bioxidací mastných kyselin na uhlohydráty jako vlastní energii organismu.

Účinek terapie nespočívá pouze v odstranění tuku, ale také v navrácení pružnosti a vzhledu pokožky. Ozon normalizuje struktury pojivové tkáně a obnovuje jejich metabolismus. Celulitida není nezávislá lokální patologie, ale projev celkového stavu organismu. Proto bez odstranění příčin není možné léčit důsledek. Ozonová terapie působí komplexně na celý organismus od buněčné po systémovou úroveň. Pravidelná půlroční ozonová terapie poskytuje dostatečnou prevenci organismu proti „oxidačnímu stresu“, a tím i celulitidě.

Na základě mnoha zkušeností můžeme prohlásit, že ozonoterapie je jedna z nejlepších metod prevence a léčby celulitidy.

Fungování :

Přípravná fáze - nanášení krému
Vlastní terapie - tlaková bandáž

Vtírání aktivního ozonu. Ozon je látka, která má výrazně stimulační účinek na všechny buňky lidského organismu. Z mnoha účinků, které má, nás zajímá zejména jeho účinek na kůži a podkoží ve smyslu potlačení a prevence celulitidy, kožních erozí a vypínání kůže, dále jeho účinek na stimulaci metabolismu v organismu, regenerační a relaxační.

Po nanesení ozonu se provede tlakový zábal. Díky stlačení stoupne tlak a filtrace z krevních kapilár se sníží- velmi účinné na celulitidu. Zábal se dává po vmasírování ozónového krému a tím se zvyšuje jeho vstřebávání do tkání. Zábal zasahuje břicho, hýždě, dolní končetiny v oblasti stehen. Doba zábalu trvá 15-30 minut, což je ideální čas pro vstřebání ozónu…

Následná péče:
Po úspěšné kůře doporučujeme jednu proceduru za 4-6 týdnu k udržení výsledků, příp. anticelulitikum k domácí péči.

Kontraindikace:

  • otoky nohou
  • křečové žíly
  • vysoký krevní tlak
  • kožní onemocnění
Seznam S-Rank