Pedikúra

se zabývá péčí o chodidla. Věnuje se problémům, prevenci a péči o dolní končetiny, především chodidel.

Provádí ošetření kůže na nohou, nehtů a nehtové kůžičky.

Nejrozšířenějšími pedikérskými službami jsou různé druhy pedikúry – mokrá nebo přístrojová suchá pedikúra, SPA pedikúra, peeling, masáž a zábaly nohou, odstranění kuřích ok, napravení zarostlých nehtů. Dalšími službami jsou např. lakování nehtů.

Správná péče o nohy by měla stát denní rutinou stejně jako čištění zubů. Nikdy není příliš brzy – ani příliš pozdě – s tou péči začít.

Mokrá pedikúra

Klasická mokrá pedikúra je metoda používaná již desítky let. Celá procedura začíná koupelí nohou v lázni se změkčujícími přísadami. Koupel trvá deset až dvacet minut a během této doby dojde ke změkčení otlaků a mozolů a uvolnění nečistot z nehtových lůžek. Poté pedikérka nohy důkladně osuší a začne s odstraňováním přebytečné kůže a otlaků. Při mokré pedikúře používá k tomuto účelu ostrou žiletku či skalpel, s pomocí kterého opatrně odstraní změkčené kožní přebytky. Ošetření může někdy lechtat, říznutí se u zkušené a šikovné pedikérky není třeba obávat.

Následuje úprava nehtů - zastřižení, opilování, změkčení kůžiček a případné zdobení lakem. Při opilování nehtů, rohy se mírně zaoblují podle tvaru prstu. Na závěr vám pedikérka nohy vyhladí pemzou, ošetří speciálním krémem či olejem a provede kratší či delší masáž, (záleží na předchozí dohodě. ). Obvykle tato procedura trvá necelou hodinu času.