Aromaterapeutická holistická masáž

  

Tato masáž je dokonalý rituál zdraví a krásy, který nás dokáže zbavit únavy a napětí.

Holistická aromaterapeutická masáž zahrnuje ošetření celého těla od konečků prstů u nohou až po vlasovou část hlavy.

Je to soustava speciálních hmatů a technik, které respektují nejen fyziologii člověka, lymfatický a krevní oběh, ale také průběh meridiánů a tok energie v těle. Aromamasáž je považována za nejkomplexnější ošetření těla, dochází při ní díky propojení techniky a účinků éterických olejů k harmonizaci fyzického, duševního i duchovního zdraví člověka.

Díky pestré paletě éterických olejů, které do aromaterapeutické masáže vnášejí výraznou ozdravující složku, je tato masáž vhodná při mnoha obtížích, např. při bolestech různého původu – svalových, kloubních, bolestech hlavy, migrénách,....

Holistická masáž dobře harmonizuje nervovou soustavu, uvolňuje, navozuje hlubokou relaxaci, zbavuje stresu, deprese, ulevuje při psychosomatických obtížích. Pomáhá rozproudit lymfatický tok, čímž nastartuje či podpoří detoxikační procesy v těle. Díky kvalitním rostlinným olejům regeneruje, vitalizuje a vyživuje pokožku celého těla.                                                              (zdroj: Asociace českých aromaterapeutů)

Jak masáž probíhá?

Před masáží s Vámi na základě rozhovoru vyberu a namíchám vlastní osobní směs éterických olejů dle Vašich potíží a preferencí.

Masáž začíná v leže na břiše a zahrnuje ošetření zad a nohou, po otočení klienta následuje masáž nohou zepředu, rukou, břicha, hrudníku, šíje, obličeje a je ukončena velmi příjemnou masáží hlavy. 

Celková holistická aromaterapeutická masáž trvá cca 90 - 120 minut. 

Dle přání klienta se lze domluvit i na částečném ošetření těla, která trvá minimálně 60 minut (např. záda+nohy, záda+břicho, záda+šíje a hlava, apod.)

Jelikož je při celkové masáži masírována hlava, dekolt i obličej, doporučujeme přijít na masáž bez make-upu a stylingových přípravků ve vlasech (lak, gel...).

A jak si udržet účinek masáže co nejdéle?

Po masáži je nutné dostatečně pít, odpočívat, udělat si čas na sebe. Důležité je po zbytek dne nevykonávat náročnou fyzickou aktivitu! Jinak by veškerá snaha maséra přišla vniveč. Není nic neobvyklého, když se po masáži objeví krátkodobá několikahodinová rýma, tělo tím pokračuje ve vylučování nahromaděných odpadních látek ven z těla. Jelikož účinné látky z rostlinných a esenciálních olejů se vstřebávají do těla ještě několik hodin po masáži, není vhodné se po masáži ihned sprchovat. Byla by škoda nevyužít jejich drahocenných léčebných vlastností. 

Masáž není vhodná při:

  • akutním horečnatém onemocnění
  • celkové tělesné slabosti
  • hnisavém onemocnění kůže
  • pokročilé arterioskleróze i osteoporóze, krvácivých stavech, hemofilii
  • infekční nemoci
  • bezprostředně po hlavních jídlech (minimální pauza 2 hod.)
  • leukémii, nádorových onemocněních

 

Přeji hluboké prožitky při této úžasné terapii těla a duše… ;)

 

Cena:

60 minut      750,-Kč

90 minut      950,-Kč

120 minut   1200,-Kč