Bowenova tlaková masáž

Bowenovu techniku můžeme popsat jako velmi jemnou a šetrnou manipulaci s měkkou tkání (svaly a šlachy).

Tato tlaková masáž patří mezi holistické, velmi šetrné, zcela neinvazivní a nediagnostické metody (tělo je zde vnímáno jako celek, bez zaměření na problematické partie). Skládá se z jednotlivých pohybů přes určené a přesně definované body lidského těla. Unikátní je právě tento pohyb, kdy bowenista svými prsty nebo palci pohybuje kůží přes sval nebo šlachu, poté vyvine velmi jemný tlak (asi jako bezbolestný tlak na oční kouli) a po krátké čekací době a stále pod stejným tlakem sklouzne s kůží zpět.

Mezi jednotlivými sériemi pohybů, tzv. procedurami, jsou krátké (asi 2 minutové) pauzy. Ty poskytují tělu čas k dokonalému „zpracovaní“ informace a umožní maximální využití těchto pohybů.

 

Bowenova technika působí na několika úrovních: fyzikální, chemické a psychické (emocionální).

Přesný mechanismus působení není znám. Jemný tlak a šetrná manipulace pomáhají stimulovat krevní a lymfatickou cirkulaci, dochází k mírnému dráždění nervových zakončení a ke stimulaci energetických drah.

Bowenovu techniku bereme jako dar, který s naším nejlepším úmyslem a záměrem dáváme či nabízíme tělu. To totiž nejlépe samo ví, kde je problém. Pokud o tento dar stojí, jednoduše ho přijme a využije, kde je nejvíce potřeba.

Indikace

Bowenova tlaková masáž výrazně posiluje u vnímavého organismu schopnost využít vlastní samoléčebné mechanismy ke zlepšení aktuálního stavu. Pozitivní ovlivnění bylo popsáno u velmi širokého spektra problémů. Např.:

· nervozita, stres

· astma, angiózní bolesti, rozedma plic, senná rýma

· artritida, syndrom karpálního tunelu

· chronický únavový syndrom

· potíže s nervosvalovou rovnováhou

· trávicí potíže, koliky

· noční pomočování dětí, inkontinence

· neplodnost, těhotenské potíže, premenstruační syndrom

· bolesti prsou, napětí a otoky prsou, nepravidelná laktace

· lymfatické uzliny a cesty

· zatuhlé (zamrzlé) rameno, tenisový loket, oštěpařský loket

· posunutá pánev, bolesti kolen, kotníků, kladívkové prsty, vbočené palce (haluxy)

· bolesti kolen a achillovy šlachy

· bolesti hlavy, migrény, závratě

· nedoslýchavost a problémy s ušima, očima

· problémy se spodní čelistí a trojklaným nervem

· ledvinové potíže, zhoršený odtok lymfy

· bolesti zad, hrudníku, bránice

· břicha, kříže, kostrče, hýždí, skolióza

· svalové bolesti a křeče, růstové bolest, disharmonie kyčlí

· zánět sedacího nervu

· sportovní úrazy…

 

Co od Bowenovy techniky neočekávejte:

Manipulaci – při masáži podle Bowena maséři aktivně nemanipulují – jako důsledek však často dochází k samovolnému znovuobnovení správné pozice kloubů.

Klasickou masáž – při masáži podle Bowena nepoužíváme dlouhodobý kontakt s tkáněmi – dochází však k nenásilné obnově svalového napětí a tím i ke zlepšení krevního a lymfatického oběhu.

Akupresuru – většina pohybů, které se při masáži podle Bowena používají ovlivňují také akupresurní body, mechanismus stimulace je však odlišný

Léčení – Bowenovou masáží pouze napomáháme tělu při spouštění vlastních samoléčebných mechanizmů. Není-li tělo momentálně schopno řešit problém, na který jste se soustředili, můžete v dané oblasti zaznamenat i negativní odezvu. Tato odezva však často donutí klienta řešit dlouho opomíjený problém.

 

Cena:

60 minut  550,- Kč